Lehátko škrabací pro kočky Platinum, 35x35x10 cm

Kód: SLK-58053D
300 Kč / ks 248 Kč bez DPH
Na dotaz

Detailní informace

Detailní popis produktu

Robustní odpočívadlo pro Vašeho miláčka. Lehátko má tři funkce v jednom. Váš mazlíček ho může využít na hraní, jako odpočívadlo  i jako škrabadlo. K odpočívadlu je přiložen sáček s catnipem pro větší stimulaci vaší kočky ke hře.

 

  • vyrobeno z lehké recyklovatelné vlnité lepenky
  • robustní a odolný
  • rozměry: 35 x 35 x 10 cm

 

Co je to Catnip:

Catnip neboli šanta kočičí, nebo také máta kočičí je rostlina, která se používá v bylinkářství a chovatelství, zejména koček. Je to trvalka rostoucí v trsech.

Jak již sám název napovídá, šanta silně souvisí s kočkami. Zatímco na člověka a další savce má jen minimální účinky, pro její působení na kočky se jí někdy přezdívá „kočičí kokain“. Ve volné přírodě se kočky v porostu šanty válejí, trhají a kousají listy a nakonec se svinou do klubíčka. Toto chování je vyvoláno zejména nepetalaktonem, který se uvolňuje do vzduchu a který kočky vdechují. Stejný efekt mají i výtažky z čerstvých rostlin nebo sušené rostliny, které se např. přidávají do hraček nebo se ve formě postřiku aplikují na škrabadla. Efekt vyvolaný šantou trvá pět až deset minut. Poté dochází k útlumu, částečně také proto, že kočky části šanty obvykle snědí, takže ta na ně posléze působí jako sedativum.

Šanta je pro kočky neškodná, nemá vedlejší účinky a dle známých skutečností není návyková.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: